Zespół Interdyscyplinarny w Gminie Grybów

Zespół Interdyscyplinarny w Gminie Grybów działa na podstawie Uchwały nr LIII/508/2023 Rady Gminy Grybów z dnia 14 czerwca 2023 roku w sprawie określenia trybu i sposobu powoływania oraz odwoływania członków Zespołu Interdyscyplinarnego do Spraw Przeciwdziałania Przemocy Domowej oraz Zarządzenia nr 135/2023 Wójta Gminy Grybów z dnia 4 września 2023 roku w sprawie powołania członków Zespołu Interdyscyplinarnego w Gminie Grybów.

W skład Zespołu Interdyscyplinarnego wchodzą:

1. Przedstawiciele Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grybowie,
  2. Przedstawiciel Komisariatu Policji w Grybowie,
  3. Przedstawiciel Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Grybowie,
  4. Przedstawiciel Referatu Oświaty Gminy Grybów,
  5. Kurator zawodowy Sądu Rejonowego w Gorlicach,
  6. Przedstawiciel służby zdrowia (SNZOZ „BOMED” w Grybowie),
  7. Przedstawiciel Klubu Abstynenta w Grybowie.

Działania Zespołu Interdyscyplinarnego skierowane są do rodzin znajdujących się w kryzysie, niewydolnych wychowawczo i ukierunkowane są na rozwiązanie konkretnego problemu. Głównym celem działalności Zespołu Interdyscyplinarnego jest zmniejszenie skali zjawiska przemocy domowej oraz stworzenie jednolitego, profesjonalnego systemu interwencji i wsparcia osób zagrożonych bądź uwikłanych w przemoc domową. Zespół Interdyscyplinarny powołany został aby realizować zadania związane z zapewnieniem osobom doznającym przemocy domowej, adekwatnej do skali problemu pomocy i wsparcia.

Siedzibą Zespołu Interdyscyplinarnego w Gminie Grybów jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Grybowie, ul. Jakubowskiego 33, 33-330 Grybów.

Przewodniczący Zespołu Interdyscyplinarnego w Gminie Grybów – Sandra Broda

Zastępca Przewodniczącego Zespołu Interdyscyplinarnego w Gminie Grybów – Izabela Krok