Przejdź do treści
Przykładowy Slider 1
Przejdź do stopki

Aktualności

Aktualności

Treść

Informacja dotycząca składania wniosków o ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego wraz z dodatkami, specjalnego zasiłku opiekuńczego, świadczenia Dobry start (300+), świadczeń z funduszu alimentacyjnego na nowy okres zasiłkowy 2020/2021

Uprzejmie informujemy, że od 1 sierpnia 2020 r. będzie można składać formie papierowej wnioski o:

- świadczenie ,,Dobry Start’’,

- zasiłek rodzinny,

- specjalny zasiłek opiekuńczy,

- świadczenia z funduszu alimentacyjnego.

 

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną osobisty kontakt z pracownikiem działu świadczeń rodzinnych oraz funduszu alimentacyjnego (do odwołania) będzie ograniczony.

Wypełnione wnioski należy wrzucić do odpowiedniej urny znajdującej się w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej lub przesłać za pośrednictwem operatora pocztowego.

Osoby, które potrzebują konsultacji w zakresie sposobu wypełniania wniosku oraz w sprawie wymaganych dokumentów proszone są o kontakt telefoniczny w godzinach 8.00 do 14.00 pod nr tel. 18 448-42-34

Wnioski są do pobrania ze strony: Formularze i druki do pobrania 

 

Ważne!

Uprzejmie prosimy, aby wnioski składane do urny były uzupełnione (wszystkie odpowiednie rubryki wypełnione).

Wniosek, załączniki podpisane przez wnioskodawcę.

Informacja o niezbędnych dokumentach.

Wszystkie dodatkowe dokumenty powinny być załączone w formie ksera.  

Prosimy o podanie numeru telefonu, adresu e-mail w celu ułatwienia i przyspieszenia kontaktu.

 

Ważne!

Przypominamy, że   za pośrednictwem Portalu Informacyjno-Usługowego Emp@tia – w sposób bezpieczny, bez wychodzenia z domu – można złożyć wszystkie wnioski.

Wystarczy posiadać jedno z niżej wymienionych udogodnień:

Profil Zaufany,

e-dowód,

podpis elektroniczny.

 Zachęcamy do skorzystania z tej formy złożenia wniosku.

 

Ważne!

Zmiany w funduszu alimentacyjnym

Od 1 października 2020 roku do świadczeń z funduszu alimentacyjnego została wprowadzona zasada „złotówka za złotówkę”, w której rodzice otrzymujący świadczenie po przekroczeniu ustawowego kryterium dochodu (od 1 października 2020 wynosi 900,00 zł) nie utracą prawa do świadczeń i będą mogły je nadal otrzymywać, ale w odpowiednio niższej wysokości. Świadczenie nie będzie przysługiwało, jeżeli jego wysokość ustalona zgodnie z powyższą zasadą będzie niższa niż 100 zł.

 

Ważne!

Program „Rodzina 500+” bez wniosku w 2020 roku

Osoby, które w 2019 i 2020 roku otrzymały 500+, mają świadczenia przyznane do 31 maja 2021 roku. Oznacza to, że nie trzeba w tym roku ubiegać się ponownie o to świadczenie. Następny wniosek w tym zakresie można będzie składać od 1 lutego 2021 roku.

5395