Przejdź do treści
Slaider2
Przejdź do stopki

Aktualności

Aktualności

Treść

Już 1 lutego rusza nabór wniosków elektronicznych o świadczenie 500+. Dokumenty będzie można złożyć za pośrednictwem bankowości elektronicznej, portalu Emp@tia oraz Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Wnioski papierowe będą przyjmowane od 1 kwietnia.

Przypominamy, że świadczenie 500+ to 500 zł na każde dziecko do ukończenia 18 roku życia, bez dodatkowych warunków, a co najważniejsze, bez względu na dochody osiągane przez rodziców.

Nowością jest termin składania wniosków. W poprzednich latach okres składania dokumentów rozpoczynał się od 1 lipca. Od 2021 roku wnioski przyjmowane będą od 1 lutego. Przez pierwsze dwa miesiące będzie można składać tylko wnioski elektroniczne. Dokumenty w formie papierowej przyjmowane będą od 1 kwietnia. Jednak warto jak najszybciej złożyć wniosek on-line, ponieważ dostarczenie dokumentów do końca kwietnia daje gwarancję zachowania ciągłości wypłat.

Należy pamiętać, że wniosek o 500+ składa się raz w roku. Świadczenie przyznawane jest na okres od 1 czerwca do 31 maja następnego roku.

Gdzie i kiedy złożyć wniosek?

Wnioski elektroniczne – od 1 lutego

Podobnie jak w poprzednich latach wnioski w formie elektronicznej będzie można składać za pośrednictwem:

- bankowości elektronicznej,

- Platformy Usługowo – Informacyjnej „Emp@tia”,

- Platformy Usług Elektronicznych ZUS.

Wnioski papierowe – od 1 kwietnia

Wnioski papierowe będzie można składać:

Osobiście w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Grybowie ul. Jakubowskiego 33, 33-330 Grybów.

Wniosek na okres zasiłkowy 2021/2022: Wniosek na okres zasiłkowy 2021/2022

13160