Korpus Wsparcia Seniora

Ośrodek Pomocy Społecznej w Grybowie informuje, że rozpoczęliśmy realizację programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022. Będzie on trwał do końca grudnia 2022 r.

Program jest bezpłatny i skierowany do wszystkich mieszkańców Gminy Grybów w wieku 65+ którzy mają problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na swój wiek, stan zdrowia, mieszkających samotnie lub z bliskimi osobami, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia.

W ramach Modułu II:

26 seniorów 65+ z terenu Gminy Grybów  skorzysta z bezpłatnej opaski bezpieczeństwa, która jest nowoczesną formą monitorowania czynności życiowych seniora oraz komunikacji  z seniorem. Wyposażona jest w: przycisk bezpieczeństwa SOS, dwustronną komunikację głosową, monitoring pulsu, detektor upadku, czujnik zdjęcia opaski i lokalizator GPS.

Seniorzy będą mogli skorzystać z opaski bezpieczeństwa i usługi teleopieki BEZPŁATNIE.

OKRES REALIZACJI ZADANIA
Program realizowany będzie do 31 grudnia 2022 roku. Program finansowany jest w całości z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19.

WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA: 26 340,00 zł

CAŁKOWITY KOSZT ZADANIA: 26 340,00 zł

Osoby zainteresowane uzyskaniem wsparcia proszone są o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Grybowie.

61998