Przejdź do treści
rodzina
Przejdź do stopki

Aktualności

Treść

Gmina Grybów wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej realizuje program Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2024. Na ten cel pozyskano środki finansowe w wysokości 9476,00 zł. Wartość całego zadania wynosi 11 976,00 zł.

NAZWA PROGRAMU

„Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2024

NAZWA ZADANIA

Wsparcie gminy w realizacji usług opiekuńczych poprzez dostęp do tzw. "opieki na odległość" (Moduł II)

KRÓTKI OPIS

Celem programu jest zapewnienie usługi wsparcia na rzecz seniorów w wieku 60 lat i więcej poprzez świadczenie usług wynikających z rozeznanych potrzeb na terenie Gminy oraz poprawa poczucia bezpieczeństwa i możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych, poprzez dostęp do tzw. „opieki na odległość” (Moduł II)

Program adresowany jest do seniorów w wieku 60 lat i więcej, mający problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzący samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkający z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia.

Dofinansowanie obejmuje moduł II tj. poprawę bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania dla osób starszych przez zwiększenie dostępu do tzw. „opieki na odległość” tj. zastosowanie opaski bezpieczeństwa.

WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA: 9 476,00 zł

CAŁKOWITY KOSZT ZADANIA: 11 976,00 zł

DATA PODPISANIA UMOWY: 16 maja 2024 roku

68310